ARZUBERK

Yaşamda Arzu,

Şanslı bir kadınım. Ve bir o kadar da zengin.

Anneyim, dostum, arkadaşım, evladım, ablayım, kardeşim, halayım, yengeyim, teyzeyim, yeğenim, kuzenim yani kısacası benim.

40’ından sonra başlarmış derler hayat. Bence  40’ında sonra başlayan sadece farkındalık. Herşeyden önce zamanın farkına vardığımız. Neyi isteyip neyi istemediğimizi bildiğimiz. Yaşanmışlıklarımıza şükredip, yeni yaşanacakların hayalini kurduğumuz. Ama daha bilinçli, daha istekli. Ötelemediğimiz.

Birikimlerimiz ile zenginleştiğimiz. Neler mi var hazinede? Hoşgörü var, tutku var, müthiş bir insan sermayesi var, üzüntüler, hayal kırıklıkları, sıyrıklar var. Aşk var, başarı var. Kahkaha var. Kısacası Yaşanmışlıklar var. Ve daha da yaşanacaklar…

Profesyonel İş Hayatında Arzu,

İş yaşamına 1988 yılında Shell Türkiye’de başladım.  1998 yılında şirketin Türkiye Kurumsal İletişim Müdürlüğü ve Avrupa Basın Ofisi (Balkan Ülkeleri) görevini üstlendim. 2006 yılında sektörel bir değişiklik yaptım ve Phillip Morris/Sabancı’da Kurumsal İletişim ve Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak şirketin itibarına yönelik çalışmalar yürüttüm. Kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütleri ile birlikte çeşitli projeler gerçekleştirdim.  2013 yılı sonunda Türkiye Aile İşletmeleri Derneği’nin (TAİDER), ilk ulusal zirvesinin organizasyonunda proje direktörü olarak danışmanlık yaptım. KOBİ’lerin rekabet seviyelerini ulusal ve uluslararası piyasada artırmalarına ve potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olmak için kurulan ve iş geliştirme hizmetlerini alabilecekleri temas noktalarından biri olan İzmir ABİGEM’de (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) direktör olarak görev yaptım. Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri’nde sırasıyla Kurumsal İletişim Müdürü, Genel Koordinatör olarak çalıştım ve 2019 yılı itibariyle Yönetim Kurulu Koordinatörü olarak Kurumsal Yönetim süreçlerinin geliştirilmesi, uygulanması ve sürdürülebilirliği hedefi ile görevime devam ediyorum.

Kurumsal tecrübenin yanı sıra; Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda meclis üyesi, Ege Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde (ESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Ege İhracatçılar Birliği Tütün Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (İzmir)’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. EBSO’daki görevim sırasında Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nin (ABİGEM) Yönetim Kurulu’nda da yer aldım. Yerel ve bölgesel kalkınmayı destekleyen STK’larda farklı roller üstlenmeye devam ediyorum. 2020 yılı itibariyle Corporate Change Academy Değişim Mimarları arasına katıldım.

Bana kattıklarınız ve ben olmamda verdiğiniz destek için her birinize teşekkür ediyorum.

Arzu

ARZUBERK” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s