Nefes

Nefes almaktır yaşam.

Kalbin atması, hücrelerin yenilenmesidir. Görmek, duymak, dokunmak, An’ın farkında olmaktır. Kapatın gözlerinizi, nefes alın derin, sakin, hissederek. Dinleyin! Neler duyacaksınız, şaşıracaksınız. Gözünüzü kapadığınız yer neredeyse duyduklarınız da değişecek!

Doğadaysanız rüzgarın sesini, yaprakların neşesini, kuşların, börtü böceğin şarkılarını, hatta çook uzaktan gelen derenin suyun akışını. Eğer sokaktaysanız, odaklanın derin nefes, çünkü her gün geçtiğiniz o sokaktaki ağacı veya ağaçları görecek, yaseminin, hanımelinin Photo by Shiva Smyth from Pexelskokusunu duyacaksınız. Çekin içinize.. bahçesini özenle sulayan teyzeyi/amcayı göreceksiniz, çiçekleri ile sohbetlerine şahitlik edeceksiniz. Sokak hayvanlarına her gün düzenli mama ve su verenleri, kapları temizleyenleri fark edeceksiniz.

Başınızı kaldırdığınızda gökyüzünü. Bazen bulutlu, bazen güneşli bazen yağmurlu. Aynı sizin gibi aynı benim gibi. Derin bir nefes alıp, alamayanlardan ne kadar zengin olduğunuzu, ne kadar kıymetli olduğunu hissedeceksiniz. Sanki nefes alabilmek daimiymiş gibi…

Şimdi derin bir nefes alın… Yavaşça bırakın… Görüp, duyup, hisseden olmak niyetiyle… Sevgiyle…

15 Eylül 2019

Photo by Shiva Smyth from Pexels

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s